Myslivecký spolek Háj Lešná
Nultý ročník zkušební střelby
V sobotu 11. května 2024 proběhl nultý ročník zkušební střelby dlouhých zbraní, který zorganizoval náš spolek pro členy sdružení. Tato akce byla podpořena a organizována ve spolupráci se Střeleckým klubem Lešná s podporou Obce Lešná.
Členové si mohli vyzkoušet, jak dalece se mohou spolehnout na svou zbraň. Fotografie v galerii po rozkliknutí úvodního fota.
-kris-
Myslivecký spolek Háj Lešná
Zaškolení na práci s dronem
K mnoha důležitým činnostem, které myslivecké spolky zajišťují pro ochranu zvěře, je mimo jiné i každoroční vyhánění srnčat, kdy je nutno svolat ve velmi krátkém čase dobrovolníky, kteří pak křižují louky a pastviny, které se za několik málo hodin vysékají zemědělskou technikou. Mnohdy v tomto mezidobí srny kladou další srnčata a tyto pak neznají termín strach a ostražitost, a proto pokud na některé nenarazíte téměř šlápnutím, není v silách člověka, aby takové srnče ochránil před jistou smrtí. Z tohoto důvodu se Myslivecký spolek Háj Lešná rozhodl zakoupit dron s termovizí a zaškolit několik členů k práci s ním. Po ukázkových hodinách byli i skeptici přesvědčeni o nutnosti takového zařízení ve výbavě spolku. V galerii se můžete podívat, co náš dron dokáže a jak přesný dovede při vyhánění srnčat být.
-kris-